Nowe mieszkanie

Już niebawem następna przeprowadzka jaką będzie mi dane przeżyć. Nie żałuję, bo jak to się mawia na swoje. Czas biegnie nieubłaganie, tym bardziej należy się wziąć z impetem do roboty. Sporo rzeczy już czeka w kartonach, ale jeszcze drugie tyle zostało do spakowania. Naturalnie z tym sobie szybko poradzimy, a ja wybiegam już myślami w jakim stylu umeblujemy nasze własne M. Są tam 3 pokoje, a także kuchnia, także po kolei.

Dziecięcy pokój. Tak jak się spodziewaliśmy nie jest za duży, ale przeznaczony będzie tylko dla jednego dziecka. Bardzo długo ja miałem pokój z bratem i doskonale wiem jak konieczny jest własny kąt. Na ten moment nie będziemy go od zera dekorować. Wykorzystamy meble te które posiadamy ze starego domu, a niebawem jak będzie szła do szkoły kupimy fajny zestaw. Widziałem fajne meble systemowe, a co najlepsze, one nie wymagają wiele miejsca, a do tego są bardzo praktyczne. Należy mieć na uwadze, że biurko wtedy już będzie niezbędne. Jeszcze wczoraj była przedszkolakiem, a tu trzeba zasiąść w szkolnej ławce.

Kuchnia, nieskromnie trzeba powiedzieć, że jest wyposażona i nie potrzebuje drastycznych modyfikacji. Odmalujemy jedynie ściany. Poprzednio mieszkało tutaj jedynie małżeństwo i w tej całkiem dużej kuchni znajdują się stoły i krzesła. Na domiar tego jedynie dwa, i z pewnością nasza rodzina tam się nie zmieści. Jesteśmy zmuszeni zastanowić się nad alternatywą zamiany, na trochę większy, aby dla każdego było miejsce przy stole. Zastanawiam się, czy kupimy coś gotowego, czy będziemy zmuszeni taki stół robić na zamówienie.

Pokój sypialny. Będzie trochę mniejsza niż nasza obecna, toteż na wstępie postanowiliśmy, iż nie zabieramy naszej szafy. Poza tym tam została szafa w zabudowie, także nie potrzebujemy naszej. Cały czas bijemy się z myślami co zrobić z łóżkiem. To które mamy jest duże, a w zakupionym mieszkaniu sypialnia jest sporo mniejszych gabarytów od tej do której się przyzwyczailiśmy. Łoże jakoś upchniemy, lecz zostanie mało miejsca. Z drugiej strony mi się wymienić dobre łóżko na mniej wygodną wersalkę i każdego dnia się gimnastykować przy ścieleniu. Obok łóżka mamy do zabrania jeszcze toaletkę i komodę. Boję się jednak, iż wspólnie się nie zmieszczą i będziemy musieli zdecydować się na jeden element.

Duży pokój. Zgodnie z moją wizją konieczne jest tam sporo wolnego miejsca.Niewielka sofa, podstawka pod rtv, telewizor, a z drugiej strony stół i krzesła. Jest to do wykonania, bo pokój jest bardzo ustawny. Na ten moment obecni lokatorzy nie zabierają żyrandoli, a także zostaną dwie komody. Mało co co mieliśmy dylemat na temat zabierania starej komody z sypialni, a tu kolejny mebel do kolekcji. Jeżeli stwierdzimy, że kompletnie nie pasuje do naszej wizji, wyniosę ją do śmietnika.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: